Autorka książek o wampirach

Stephenie Meyer to autorka książek o wampirach. I to nie byle jakich, bowiem to ona sprawiła, że narodził się Edward Cullen, który bez pamięci zakochał się w Belli Swan. Zresztą nie tylko on się zakochał, ale i ona także. Kto jeszcze nie miał okazji czytać i oglądać sagi “Zmierzch” ten jak najszybciej powinien nadrobić zaległości. W skład całej serii wchodzą cztery książki “Zmierzch”, “Księżyc w nowiu”, “Zaćmienie” i “Przed świtem”. Jeżeli ktoś miał wątpliwości odnośnie tego, czy wampiry są modne, to po wydaniu tych książek można być pewnym, że na pewno tak. O życiu prywatnym autorki nie wiadomo dużo Meyer urodziła się w Wigilię Bożego Narodzenia, czyli 24 grudnia 1973 roku. Wyszła za mąż za Christina z którym ma trzech synów Gabe’a, Setha i Eliego. Jeżeli chodzi o jej wykształcenie to uczęszczała do liceum Chaparral High School w Scottsdale i do Brigham Young University w Provo w stanie Utah. To w tej właśnie szkole ukończyła wydział związany z literaturą angielską. Meyer należy także do Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Jest mormonką, która nie pije alkoholu ani napojów, które mogą zakłócać zdolność wyrażania wolnej woli. Meyer nie zależy na taniej sensacji, chcąc podbić serca swoich czytelników książkami, jakie pisze, a nie swoim życiem prywatnym.

Zmierzch

Pierwsza część kultowej sagi nosi taki sam tytuł jak cała seria. Oto moment, kiedy Bella w nowej szkole spotyka Edwarda – chłopaka innego niż wszyscy. Mrocznego i niedostępnego, a jednocześnie przyciągającego do siebie jak magnes. Chłopaka, który nosi ze sobą wiele tajemnic, a ich ujawnienie może zagrozić czyjemuś życiu. Bella wie, że powinna uważać, ale Edwarda ma w sobie coś takiego, że nie może przestać o nim myśleć. Chce mieć go przy sobie – nawet za cenę grożącego jej niebezpieczeństwa. Tak rozpoczyna się miłość, której nawet śmierć w żaden sposób nie jest w stanie przerwać.

Słońce w mroku

Jeżeli wszyscy byli zadowoleni tym jak cała historia wygląda z perspektywy Belli, to teraz powinni wrócić do tej historii, która została opowiedziana przez Edwarda. Wszystkim może się wydawać, że doskonale znają tą historię. Prawda jest taka, że spojrzenie chłopaka na pewne sprawy jest nieco inna. Jeżeli ktoś chce uzupełnić swoją wiedzę o brakujące fragmenty, to koniecznie powinien poznać najnowszą książkę Stephanie Meyer. To jedna z najbardziej wyczekiwanych pozycji na rynku, która zapowiadana była już od kilku lat. Warto zmierzyć się z historią Belli i Edwarda na nowo.

Kawa zdjęcie utworzone przez wayhomestudio - pl.freepik.com